Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
УКР | РУС

Річард Метісон

Ричард Метисон — «Я - легенда»
уривок з книги
Річард Метісон
Річард Метісон (20 лютого 1926 року, Аллендейл, Нью-Джерсі, США — 23 червень 2013 року, Лос-Анджелес, США) — визнаний американський письменник і сценарист, який працював у жанрах фентезі, жахи і наукова фантастика.

Нагороджений багатьма різноплановими преміями: Едгара Аллана По (в детективному жанрі), Г’юго (у фантастиці), The Golden Spur («Шпора» – за вестерн), Брема Стокера, лауреат премії Гільдії Письменників («Жива Легенда Хоррора», 2000 рік). Також Метисон був відзначений двома найвищими нагородами, ставши лауреатом World Fantasy Award у 1984 році і Ґранд Майстром Хоррору в 1993. Багато творів Метісона важко зарахувати до одного певного жанру, і критики прозвали його «руйнівником жанрів». Стівен Кінг називав його «автором, який вплинув на мене найбільше, як на письменника».

Метісон народився у 1926 році в Аллендейлі, штат Нью-Джерсі, в родині іммігрантів з Норвегії. Виріс в Брукліні, де закінчив у 1943 році Технічну Школу. Його перше оповідання, яке Ричард написав ще у восьмирічному віці, було опубліковано в місцевій газеті The Brooklyn Eagle.

У 1949 році письменник отримав диплом бакалавра журналістики в Університеті Міссурі. Свою мрію — стати письменником — Метісон реалізував у 1950 році. У журналі The Magazine of Fantasy and Science Fiction з’являється його перше фантастичне оповідання Born of Man and Woman. У 1954-му році під такою ж назвою буде опублікована ціла збірка його оповідань.

Переїхавши у 1951 році до Каліфорнії, письменник звертається до написання історій, повних жаху, містики, фентезі. Кілька творів детективного жанру виходять у 1953 році. А у 1954 році з’являється книга «Я – легенда» (I Am Legend). Класичний роман Метисона про пандемію вампіризму, викликаного поширенням вірусу, і про останню людину в світі. Цей роман був тричі екранізований. Він не тільки прославив автора, а й породив цілу серію творів про вампірів різних авторів в 70-і роки.

Не меншу популярність здобув письменникові і екранізований роман The Shrinking Man («Шлях вниз»). 

Наприкінці 50-х Метісон став сценаристом кінокомпанії American International Pictures. Там Ричард успішно адаптує ряд творів Едгара По.

У 1972 році письменник адаптував для кінофільму роман Джефа Райса «Нічний переслідувач» (The Night Stalker), а у 1973 — власний роман «Пекельний будинок» для фільму «Легенда пекельного будинку». У 1975 році Метісон створює «Трилогію Терору», а в 1980 з’являється «Десь у часі» (Somewhere in Time). Метісон регулярно писав сценарії для телесеріалу «Сутінкова зона» і у 1986 році видав їх окремою книгою.

У 1990-ті роки Метісон видав серію книг-вестернів. У 1998 за його романом What Dreams May Come знімають фільм «Куди приводять мрії» з Робіном Вільямсом у головній ролі, а у 1999 році вийшла чергова екранізація — «Відлуння». Після цього автор продовжує видавати книжки, його останньою великою роботою став роман Generations, виданий в 2012 році.