Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
УКР | РУС

Елізабет Костова

Елізабет Костова - Історик
Уривок з роману
Елізабет Костова - «Викрадачі»
Уривок з роману
Елізабет Костова
Елізабет Костова (1964) народилася і зросла в США, але зі Східною Європою, де розгортаються головні події роману «Історик», її багато що пов’язує…

Можливо, все почалося в той день, коли батько Елізабет, вчений-гуманитарій, відрядився в ці країни разом з сім’єю. Подорож відкрила для дівчини цілий світ — розкішних пам’ятників архітектури, старовинних сказань, екзотичних звичаїв… Ці враження залишились з нею на все життя, а з ними – оповіді батька, якими він розважав її в дорозі. В їх центрі був граф Дракула, кровожерливий вампір з легенд, і водночас — цілком реальна історична постать. У 15 столітті слава Влада Цепеша, правителя Трансільванії та Валахії, лунала на всю Європу. Але не тільки і не стільки завдяки фантастичній жорстокості, з якою він змагався за владу і знищував бунтівників, а ще й завдяки визначним успіхам у боротьбі з могутньою Оттоманською імперією. Небагато хто насмілювався тоді чинити відкритий опір туркам. Найбільші держави Європи програвали їм битву за битвою, а крихітна Валахія на чолі з Владом стримувала турецький натиск кілька десятиріч! Елізабет цей факт здавався історичною загадкою, не менш цікавою, ніж «вампірська» репутація Дракули. А ще вона дізналася, що вчені до цього часу сперечаються, як саме загинув Влад Цепеш, де насправді знаходиться його могила, і що трапилося с його прахом…

Проте, для Елізабет, як і для героїв її книжки, Дракула довгий час залишався чимось на кшталт хобі — захопливого, манливого, чарівного… Вона вивчала історію та культуру Англії в Йельському університеті, здобула ступінь бакалавра.

1989 р. доля подарувала їй нову казкову подорож, цього разу до Болгарії, і нову «фатальну» зустріч — з майбутнім чоловіком, комп’ютерним інженером Георгієм Костовим. Вони одружилися 1990 р., і Балкани назавжди стали її другою батьківщиною.

А 1994 р., коли Елізабет згадувала цю першу поїздку з батьком, її раптом осяяло: дівчинка мандрує по дивовижним городам і похмурим замкам разом з батьком-істориком, який розповідає їй страшні й захопливі перекази про графа Дракулу… Це ж може стати прекрасною зав’язкою для роману!

Автора подібної книжки уявляєш собі за працею у тихому напівтемному кабінеті, в оточенні старовинних, закапаних воском фоліантами, пожовклими пергаментами і картами. Насправді, розповідає Елізабет Костова, вона «була так сильно зайнята спробами заробити собі на життя, що писала всюди, де тільки було можливо»: 20 хвилин на день, чекаючи на прийом у лікаря, в автомобільних пробках; підводилася о п’ятій ранку, щоб до того, як піти на роботу встигнути накидати кілька сторінок… Так продовжувалося 8 років.

З 2002 до 2004 р. Елізабет відвідувала програму MFA (магістратуру красного письменства) Мічиганського університету, що дало їй сили й натхнення завершити свій роман.

Плід десятирічної праці був належно оцінений. Найбільше видавництво США сплатило нікому не відомому автору за перший роман 2 млн доларів — ще до виходу книжки з друку! Справді блискучий дебют! Голлівудська кінокомпанія «Sony Pictures» негайно придбала права на екранізацію «Історика». Роман, який вийшов в 30 країнах світу, перекладений майже 20 мовами, спричинив справжнє міжнародне божевілля. Складається таке враження, що весь світ ЗАБАЖАВ повірити в те, що ГРАФ ДРАКУЛА ДОСІ ЖИВИЙ…