Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
Вступай до Клубу! Купуй книжки вигідно. Використовуй БОНУСИ »
УКР | РУС

Рей Бредбері

Рей Бредбері — сборник «Цвет зла»
уривок з книги
Рей Бредбері
Рей Даґлас Бредбері (22 серпня 1920, Вокіґен, Іллінойс, США — 5 червня 2012, Лос-Анджелес) — один із найвідоміших американських письменників-фантастів, автор близько 800 літературних творів різних жанрів: оповідань, романів, віршів, есе, п’єс для театру і радіо, кіно- й телесценаріїв. Твори письменника є впізнаваними за їх емоційним, психологічним стилем. На думку критиків, Бредбері є унікальним явищем в американській літературі.

П’єси Бредбері були добре прийняті публікою, але його вірші не користувалися великим успіхом. Головне досягнення Бредбері полягає в тому, що він зумів пробудити у читачів інтерес до жанрів наукової фантастики та фентезі, які до нього були на периферії сучасної культури. За своє життя письменник встиг отримати безліч літературних нагород: Г'юго, Балрог, Небьюла, О.Генрі та багато інших.

Бредбері родом з невеликого міста Вокіґен в штаті Іллінойс. Сім’я його була небагатою, що пояснює той факт, що Рей так і не зміг здобути вищу освіту. За його власними словами, замість коледжу він «закінчив бібліотеку» — не маючи можливості навіть купити книжки, він проводив там багато часу, здобуваючи освіту та розширюючи свій світогляд.

Захоплення письменством виявилося ще в дванадцять років, коли Рей написав продовження до улюбленого «Великого воїна Марса» Е. Берроуза. Надалі вплив цього письменника, як і деяких інших, чітко відстежувалося в творах Бредбері.

Після Великої Депресії письменник вступив до лос-анджелеської «Ліги наукових фантастів», і його оповідання друкувались в журналах серед іншої фантастичної прози. Першим успіхом Бредбері можна вважати розповіді, які стали основою «Марсіанських хронік», хоча справжнім проривом став роман «451 градус за Фаренгейтом», який розповідає про антиутопічне суспільство. Тема майбутнього і його можливого негативного розвитку, провиною якому стане людина, часто зустрічалася у творчості Бредбері.

Рей Бредбері помер у віці 91 року, залишивши значний внесок в літературі. Його книжки перекладаються і друкуються по всьому світу.

Підсумовуючи себе як особистість, Бредбері порівняв себе з «гранатом, наповненим зернами ідей для творчості — зернами книжок, зернами віршів, зернами п'єс».

Цікаві факти:

  • Бредбері не користувався комп’ютером, а свої тексти друкував на старій друкарській машинці. Втім, коли у 2011 році видавництво Simon&Schuster висловило намір видати «451 градус за Фаренгейтом» в електронній формі, Бредбері дав згоду на це — хоча й після деякого опору.
  • На відміну від багатьох мешканців Сполучених Штатів Бредбері не водив автомобіль. Про себе іронічно казав з цього приводу, що сучасні технічні досягнення викликали у нього паніку.
  • Онук Рея став актором, чим фантаст дуже пишався. Він жартома казав, що той проживає життя Рея, роблячи те, чого сам письменник не встиг.