Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
УКР | РУС

Еміль Ож`є

Еміль Ож`є

Ож`є Еміль (Guillaume Victor Emile Augier, 1820-1889 рр.) — французський драматург «школи здорового глузду», одному з різновидів буржуазного реалізму 40-50-х рр. Відвертий і послідовний виразник ідеології пануючої крупної буржуазії - зображував в своїх п`єсах ділових людей, індустрію, власність, багатство, сім`ю, релігію - основи буржуазного ладу. Ож`є дає сатиричну картину сучасного суспільства, зображає темних ділків, продажність преси, інтриги легітимістів-клерикалів («Син Жібуайе» - «Le fils de Giboyer», 1863; «Зараза» - «La contagion», 1866).

У своїх комедіях - «Нотаріус Герен» (Maitre Guerin, 1865), «Леви і лисиці» (Lions et renards, 1870), «Зять пана Пуарье» (Le gendre de M. Poirier, 1854) малював ненависть пихатої аристократії до буржуазії. Він висміював сучасних буржуа, «міщан в дворянстві» і товстосумів. Вплив класицизму, що відродився в 40-х рр., позначився не тільки в античному сюжеті однієї з п`єс Ож`є - комедії у віршах «Цикута» (Cigue, 1844), - але і в деяких особливостях його драматургічної техніки.

Комедії письменника користувалися в сучасному театрі великим успіхом завдяки сценічності і їх відповідності ідеалам пануючої буржуазії. У 1857, в пору, коли уряд Наполеона III порушило ряд літературних процесів (проти Флобера, Бодлера, Шанфлері і т. д.), Ож`є за свою добромисність був вибраний у Французьку академію.