Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
УКР | РУС

Роберт Енсон Гайнлайн

Роберт Гайнлайн — «Чужинець на чужій землі»
уривок з книги
Роберт Енсон Гайнлайн
Роберт Енсон Гайнлайн — один з найвизначніших письменників-фантастів, який суттєво вплинув на розвиток жанру наукової фантастики.

Народився 7 липня 1907 року в невеликому містечку Батлер (штат Міссурі). У 1920 році Гайнлайн вступив до Центральної середньої  школи Канзас-Сіті. До цього часу він захопився астрономією, еволюційною теорією Дарвіна та вирішенням математичних задач, що пізніше знайшло відображення у творах письменника. У 1929 році Гайнлайн закінчив військово-морську академію в Аннаполісі, після чого служив на різних суднах, включаючи перший американський авіаносець Лексінгтон. Через постійну хитавицю він багато страждав на морську хворобу, а в 1934 році захворів на туберкульоз. Його вилікували, але Гайнлайну довелося піти у відставку.

За винятком роботи під час Другої Світової війни і нетривалої участі у політичних кампаніях, Гайнлайн надалі заробляв на життя виключно письменницькою працею. Вже у 1941 році він був запрошений в якості почесного гостя на Всесвітній конвент наукової фантастики (Worldcon-41), що проходив у Денвері. Гайнлайн працював разом з Айзеком Азімовим і Л. Спрег де Кампом в Науково-дослідницькій лабораторії у Філадельфії, де вони розробляли методи боротьби з обмерзанням літаків на великій висоті та апаратуру для сліпої посадки. Тут Гайнлайн познайомився з Вірджинією Доріс Герстенфельд, у шлюбі з якою прожив 40 років свого життя. Вірджинія ніколи не була співавтором робіт чоловіка, проте впливала на процес їх написання: вона першою читала нові твори, підказувала різні ідеї, була його секретарем і менеджером.

Перше окреме видання Роберта Гайнлайна — роман «Ракетный корабль «Галилей» — вийшло в 1947 році. Цей твір відкриває серію романів для юнацтва, які він писав й успішно продавав щороку. Гайнлайн став першим письменником-фантастом США, який жив лише за рахунок літературних гонорарів. З кінця 50-х років він почав публікувати твори для дорослої аудиторії. У цей період були написані найуспішніші романи письменника: «Звездный десант», «Чужинець на чужій землі», «Луну — суровую хозяйку».

Усього за свою кар'єру Гайнлайн створив понад 30 романів, близько 60 повістей і оповідань, склав більше десятка авторських збірок, написав безліч публіцистичних та інших нехудожніх робіт. За мотивами його творів було знято кілька фільмів і серіальних епізодів. Гайнлайн був неодноразово удостоєний премії «Г’юґо», «Неб’юла» та інших престижних літературних нагород.

Помер письменник 8 травня 1988 року.