Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
УКР | РУС

Таня Хайтманн

Хайтманн Таня - Одержимые
Уривок з роману
Таня Хайтманн

Після всіх «сухих» фактів, які знаходяться в короткій біографії, мені, як книжковому черв`якові, набагато цікаво буде назвати книги, які зіграли велику роль в моєму житті, – мені здається, що паперові скарби на полицях можуть розповісти про людину значно більше, ніж відповідь на банальне питання про те, де він живе. Звичайно, йдеться, на жаль, про неповний асортимент, оскільки рука в руку з книгами завжди йде ще і мистецтво, кіно і музика.

Є в моїй біографії найтиповіші межі, властиві біографіям всіх письменників: з юного віку я обожнюю книги. Астрід Ліндгрен, Ганс Крістіан Андерсен,  Туві Янссен до цих пір захоплюють мене – як їх книги, так і реальність, що створюється в них, яка здатна перенести тебе за допомогою одних слів в інший світ, і дати можливість пережити там пригоди. У мене до цих пір мурашки по шкірі, коли я згадую першу книгу, яку я купила на свої кишенькові гроші – «Безконечну історію» Майкла Ендза. І вона була такою красивою – якщо зняти з неї захисну обкладинку, вона ставала такою точно, як у Себастіана Бальтазара. Саме читаючи «Безконечну історію», я провела свої перші вихідні, цілком присвячені читанню, на яких навіть родинні трапези були для мене тортурами, оскільки відривали від читання. Але я зрозуміла ще дещо дивне, читаючи про пригоди обох головних героїв – необов`язково повністю розуміти історію для того, щоб полюбити її. Можливо, це було одним з головних відкриттів для мене: читання завжди приводить до зустрічі з чимось невідомим.

Декілька років опісля, ця туга по незвіданому нікуди не поділася, але тепер вона виявлялася по-іншому, враховуючи те, що в моєму оточенні відбувалися не багато цікавих речей – це була туга по таємничому. Хоча я розділяла літературні захоплення своїх подруг – наприклад, любов до Брету Істону Еллісу, а також драмам у дусі «Нашого маленького містечка» Торнтона Уайлдера і «Кішки на розжареному даху» Теннесі Уїльямса, особисто для себе я читала всі романи Стівена Кінга, які лише потрапляли до моїх рук, а також книги Говарда Лавкрафта, Брема Стокера і Едгара Алана По.  Моя мама пристрасно ненавиділа ці «кошмарні» романи, а мої подруги не дуже розуміли книги, в яких вампіри множилися в геометричній прогресії, або намагалися повернути собі загиблу любов. Тієї ж думки вони були і про обожнених мною «Марсіанських хроніках» Рея Бредбері, книзі «Я, Робот» Айзека Азімова, а також про все, що створив Станіслав Лем. Моя молодша сестра також не горіла бажанням разом зі мною розглядати комікси про ельфів «Elfenwelt», а «Володаря кілець» мені позичив друг, якого дуже займала математика для того, щоб прочитати цю книгу (вона моя подруга про цю книгу висловилася так: «це ж про маленьких чоловічків з волохатими ногами, так?»). В цей час мені здавалося, що я розриваюся на дві частини: з одного боку знаходилися книги, п`єси і розповіді, які подобалися і іншим. А на іншій  - мої темні скарби, в компанії яких я проводила свій час,  і які приховувала від інших.

Цей стан закінчився, коли я почала вивчати літературу професійно: я відкрила для себе епоху романтизму, і швидко найчудовішим проведенням часу для мене стало читання ночами книг про похмурих і таємничих героїв. Також великий плюс вищої освіти – це знайомство з безліччю нових людей і їх книжковими полицями. Згадуючи цей час, мені здається, що це були мої «книжкові роки», за які я перечитала стільки, що навіть вже не можу пригадати щось окреме, хіба щокниги Тері Претчетта, за які я бралася, якщо мені нарешті хотілося прочитати щось, не пов`язане з навчанням. Також залишилася любов, що межує з ненавистю, до книги Фернандо Пессоа «Книга тривоги».

Тим часом, до моїх перших серйозних літературних дослідів було ще декілька років. До того, правда, я накидала невеликі розповіді або плани для романів, але це був, швидше, спосіб убити час на університетських змінах, вправи (на своєму старому ноутбуку я недавно виявила напівзабуту коротеньку розповідь про вампіра на ім`я Йосиф – у мене вже тоді була тяга до біблейських імен). Для того, щоб мати можливість написати свій перший роман, і не померти при цьому з голоду, я пішла обхідним шляхом –  стала літературним агентом. Працюючи у сфері книжкового бізнесу, взнаєш, що бувають різні типи романів, і що всі вони мають своє право на існування. Тоді я зрозуміла, що моя любов до фантастичного і таємничого  була абсолютно і безнадійно далека від сьогоднішнього дня. Якщо тепер поглянути на мої книжкові полиці, там ви із здивуванням виявите романи Алана Кемпбелла і Мелісси Марр. На питання: «Ось вже не думав, що ти можеш таке читати», я відповім «з превеликим задоволенням!».