Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
УКР | РУС

Генрик Ібсен

Генрик Ібсен

Ібсен Генріх Іоганн (нар. 20 березня 1828 р.) - норвезький письменник, один з найвидатніших драматургів XIX в.  Народився в маленькому приморському містечку Скиєне, що налічувало у той час ледве 8 тисяч жителів.

У школі він відрізнявся своїми "творами" і схильністю до живопису. Мрією підлітка було зробитися художником. У 16 років Ібсен поступає учнем в аптеку в Грімстате, де працює близько п'яти років.

До подій 1848-1849 відносяться його перші вірші. Ібсен старанно готується до вступу до медичної академії, куди проте не був прийнятий. Під час цих занять він написав першу свою драму "Катіліна" [1849], на яку покладав великі надії. П'єса ця зустріла проте дуже холодний прийом, деяке співчуття знайшла тільки в студентському середовищі.

Першою поставленою на сцені п'єсою Ібсена був "Богатирський курган", написаний під сильним впливом Еленшлегера. У 1851г. спільно с О. Вінье і Батен-Ганзеном почав видавати щотижневий опозиційно-сатиричний листок "Manden" (Людина). У цьому ж році Ібсен був призначений інструктором Бергенського театру із зобов'язанням щорічної постановки однієї своєї п'єси. Для Бергенського театру їм написані п'єси: "Ніч на Іванов день", "Фру Інгер з Естрота" [1855], "Бенкет в Сольхауге" [1856], "Воїни в Гельголанде" [1858] і "Олаф Лілієнкранц" [1857].

У 1857 Генріх Ібсен переїхав в Хрістіанію, де завідував артистичною частиною міського театру до його закриття. У 1864г. отримав після довгого клопотання пенсію від стортингу і виїхав до Риму. Тільки у 1891, вже будучи драматургом зі світовим ім'ям, він поселяється в Норвегії. Прихильник націоналістичного руху, направленого проти політичного гніту Швеції і культурного засилля Данії, Ібсен був одним з піонерів норвезької елітної мови. Написані в традиційній формі героїчної драми (віршована форма, просторовий монолог, заплутана інтрига), твори першого періоду вже носять в собі ті риси, які згодом стали відмітними в його творчості.

Питанням колізій компромісу і принциповості цілком присвячені відомі п'єси Ібсена наступного етапу його творчості: "Бранд" [1865] і "Пер Гюнт" [1867]. Герої цих драм - абстраговані носії цих ідей компромісу, з одного боку, і принциповості - з іншою.  Обидві ці п'єси, а також написана майже десять років опісля "світова драма" "Кесар і галілеянін" [1873], що призначалися самим автором лише для виразу його ідейного credo, мало сценічні, це - "драми для читання" (Lesedramen).  У Германії в 1897 був навіть заснований спеціальний мандруючий ібсеновський театр. Інтерес до Ібсену в Росії виникає вперше в кінці 80-х рр. У 1900-1901 видається перше повне зібрання творів Ібсена, п'єси його ставляться театрами різних напрямів (театр Корша, Малий і Художній).

На російську драму Ібсен впливав головним чином через своїх наступників, драматургів-імпресіоністів і символістів: Метерлінка, Гауптмана, Пшибишевського і інших. Інтерес до Ібсена як на Заході, так і в Росії, починаючи з 1911-1912, поступово згасає. Його драми в даний час майже повністю забуті. 

23 травня 1906 року Генріх Ібсен помер.