Вітаємо з Великим святом Хрещення Господня!
Свято Хрещення Господня — одине із найдавніших свят християнської Церкви.
Його встановлення відноситься ще до часів апостолів. Давню назву свята — «Єпіфанія» — явище, або «Теофанія» — Богоявлення, також його називали «Святі Свєти» або просто «Свєти». Бо Бог приходить в світ цього дня, щоб явити світу Світло Неприступне.
Усі чотири Євангелія свідчать про це. «І було в ті дні, прийшов Ісус з Назарета Галілейського і хрестився від Іоана в Йордані. І коли виходив з води, негайно побачив Іоан небеса, що розверзали, і Дух, що голублячи, сходить на Нього. І голос був з небес: «Ти Син Мій коханий, в Якому Моє благовоління» (Мк. 1,9-11).
Слово «крещаю», «хрещу» означає по-грецьки «занурюю у воду». Де немає води — там пустеля. Але вода ж може і руйнувати, і знищувати — як водою великого потопу Бог залив гріхи і зруйнував зло людське.
Водохрещення — це початок відновлення первинного образу Божого в занепалій людині. Велика таємниця, що здійснюється в хрещенні, досягає свідомості не відразу. Хрещення робить нас «єдиною ланкою» з Христом, як би щепить нас до Нього. У воді хрещення, джерелі нового життя, людина вмирає для гріха і воскресає для Бога. Але щоб достовірно здійснити своє хрещення, тобто стати образом Христа, потрібне все життя.
Хрещення, або Богоявлення, святкується Православною Церквою 19 січня за новим стилем. Напередодні свята, 18 січня встановлений жорсткий пост.
У пам`ять того, що Рятівник Своїм Хрещенням освятив воду, напередодні свята вода освячується в храмах, в саме ж свято Богоявлення — в річках або інших місцях, де беруть воду. Хресним ходом на Йордан називається хід для освячення природних водоймищ.
Водохресні морози найсуворіші в році! Але саме 19 січня найбезпечніше пірнати в крижану воду. Адже саме на Хрещення вода стає святою, тому люди-моржі, які занурюються у воду, ніколи не хворіють, а навіть загартовують тіло і очищають душу. Зі Святом!
Духовна література докладно ознайомить Вас з особливостями цього Великого свята — Водохрещення!