Православна церква святкує Яблучний Спас.
Православна церква святкує 19 серпня Преображення Господнє – один з дванадцяти важливих свят після Великодня, відомий також під назвою Яблучний Спас.
За вісім днів, як пережити страждання на Голгофі, Іісус Христос піднявся з трьома апостолами – Петром, Яковом та Іваном – на гору Фавор в Галілеї, де «…Він молився, …вигляд лиця Його переобразився, а одежа Його стала біла й блискуча». Апостоли побачили, як пророки Ілля й Мойсей розмовляють зі Спасителем. Потім «насунула хмара та їх заслонила. І вони полякались, як стали ті входити в хмару. І почувся ось голос із хмари, який промовляв: Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!», – говорить Євангеліє.
Святі отці казали, що на Фаворі Христос вперше відкрив людям Свою Божественну сутність. Як пише святитель Григорій Палама, апостоли були зроблені із сліпих зрячими, сприйнявши з допомогою Бога те, що раніше не в змозі були сприйняти. Саме в день Преображення учні зрозуміли, що Христос – не просто довгоочікуваний пророк, месія, але всемогутній Господь.
Вважається, що сьогоднішнє свято нагадує людям про необхідність духовного преображення.
Колір боговідправного вбрання у це свято – білий, що символізує Божественний світ, поєднання людини з Богом, відходження людини від тварини.
Саме у Преображення на Русі з`явився обряд освячувати яблука та інші фрукти нового врожаю. Крім того, заради свята церковний статут послаблює жорсткість Успенського посту – на трапезі дозволяється риба та вино.
Існує багато прикмет, пов`язаних з Яблучним Спасом. У народі кажуть: якщо на Яблучний Спас сухий день – до сухої осені, мокрий – до сирої, а ясний – до суворої зими; який день на Яблучний Спас, такий день буде і на свято Покрови (14 жовтня).
Нагадаємо, що 14 серпня у православних віруючих почався Успенський пост, який продовжуватиметься два тижні.
Пост завершиться 28 серпня святом Успіння Пресвятої Богородиці, а перший пісний день співпадає з Медовим (Мокрим) Спасом, коли Церква згадує Походження, або Знесення, Чесних Древ Животворящого Хреста Господня та почитає сім старозавітних мучеників – братів Маковеєв.
Пропонуємо вам духовну літературу, яка розповість, як все було насправді, усі таємниці та вірування.