День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібне це свято, і чому саме 14 грудня обрано для вшановування учасників ліквідації.
Річ у тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією було прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день «Днем ліквідатора». Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийняте, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволене, від різних силових структур виділялася почесна варта, клалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.
Не дивлячись на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650 000 чоловік зі всього Радянського Союзу, з яких більше половини представляла тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором гарного почину, і «День ліквідатора» з`явиться в Росії, Білорусії і інших країнах.
Історія і факти зберігають безліч таємниць, про які ви навіть не здогадувалися! Дізнайтеся про них!