Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
УКР | РУС

Остання імперія: ґрунтовна праця про крах Радянського Союзу

6 грудня 2019 р.

Ті, хто знайомий із працями Сергія Плохія, знають: історію він викладає глибоко і вичерпно, а тексти його читаються просто і з захватом. Саме таких праць потребує суспільство для усвідомлення ролі нашої країни на міжнародній арені, для розуміння подій минулого і сьогодення.

Восени КСД видало українською чергову працю Сергія Плохія «Остання Імперія» (The Last Empire: The Final Days of the Soviet Union). У 2015 році ця книга була відзначена престижною премією Лайонела Ґелбера за найкращу англомовну книгу з історії міжнародних відносин. Розказуємо, що визначного у цій праці.

 

Сергій Плохій — один з найвідоміших сучасних дослідників історії України та провідних фахівців з історії Східної Європи. Він є професором української історії та директором Українського наукового інституту в Гарвардському університеті у США. Автор книжок про історію України, лауреат багатьох літературних нагород. У 2018 році Сергія Плохія нагороджено Шевченківською премією.

 

«Остання імперія» — це нова, смілива інтерпретація останніх місяців життя Радянського Союзу, свіжий погляд на причини та передумови смерті цього політичного організму без заангажованості та упередженості.

 

Книга написана на основі розсекречених документів

«Держсекретар Джеймс Бейкер дав дозвіл використати його документи, що зберігаються в Бібліотеці рукописів Мадда у Принстонському університеті. […]

Олексій Литвин був дуже люб’язний надати доступ до архіву Фонду Горбачова. Михайло Презуменщиков, Петер Руґґенталер, Юрій Шаповал та Володимир В’ятрович консультували мене щодо радянських, російських та українських архівів.»

Автор провів інтерв’ю з безпосередніми свідками подій

Серед них президент України Леонід Кравчук, спікер білоруського парламенту Станіслав Шушкевич, міністр оборони України генерал Костянтин Морозов, депутат радянського парламенту, український письменник, а пізніше дипломат Юрій Щербак, американський посол у Польщі, а пізніше в Пакистані Томас Саймонс, а також працівник апарату Ради національної безпеки США, а пізніше посол у Греції та заступник держсекретаря Ніколас Бернс.

 

А також:

  • «Остання імперія» висвітлює важливий період світової історії. Обов’язкова для читання тим, хто прагне переосмислити міжнародну політику.

  • Це одна із найкращих розповідей про відносини США і Радянського Союзу/Росії з 80-х до сьогодні.

  • Книга розвінчує міфи, зокрема про американську роль у розколі «супердержави». Показує, що Україна стала ключовим гравцем розвалу СРСР.

 

Підсумуємо. Сергій Плохій досліджує переламний період останніх місяців існування СРСР, наповнений драмами, невдалим державним переворотом та політичними інтригами. Використовуючи нещодавно розсекречені документи та ексклюзивні інтерв’ю з учасниками подій, він розбиває усталені міфи про 1991 рік і представляє нову інтерпретацію фіналу Радянського Союзу.

 

Радимо до прочитання:

Національна премія України імені Тараса Шевченка 2018 Канадська премія Лайонела Ґелбера за найкращу фахову публікацію 2015 Британська премія Бейлі Ґіффорда в галузі документалістики 2018

 Коментарі: 1
Оцінка новини:
Сергей Михайлович

on-line
Оцінка новини: 5
Книжка цікава і читається легко.
13 квітня 2020 р. в 14:16
Рейтинг відгуку:
0
Усього коментарів: 1
Показано з 1 по 1
info
Тільки постійні читачі Клубу мають можливість залишати коментарі. Якщо ви постійний клієнт Клубу, будь ласка, авторизуйтеся.
Поделиться в Facebook
Поділитися
Поділитися